Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Ekspedicija į Baltijos jūrą > Kviečiame visuomenę komentuoti potvynių rizikos valdymo plano projektą

 

Kviečiame visuomenę komentuoti potvynių rizikos valdymo plano projektą

Visuomenė kviečiama susipažinti su potvynių rizikos valdymo plano projektu, kurio parengimą koordinuoja Aplinkos apsaugos agentūra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ir Aplinkos ministerija, ir pareikšti savo pastabų bei pasiūlymų.

 

Potvynių rizikos valdymo plano parengimas yra paskutinis potvynių direktyvos įgyvendinimo etapas, kuris turi apimti ir apibendrinti ankstesnių etapų rezultatus, Lietuvoje vykdomus nuo 2010 metų. Šiuo metu yra parengtas potvynių rizikos valdymo plano projektas, kuriame pateikiama informacija apie:

 

-  Potvynių rizikos valdymo tikslų nustatymą;

-  Teritorijų suskirstymą, nustatant kur potvynių keliamas pavojus yra priimtinas ar per didelis (žemėlapis internete);

-  Apsaugai nuo potvynių vykdomų priemonių ir galiojančio šios srities teisinio reguliavimo įvertinimą (žemėlapis internete: meniu pasirinkti „Taikomos priemonės“).

 

 

 

 

Žemėlapio pavyzdys, kuriame pateikiama informacija apie potvynių keliamo pavojaus vertinimą.

 

Pristatant potvynių rizikos valdymo plano projektą siekiama iš anksto įtraukti visuomenę į potvynių rizikos valdymo plano rengimą, gauti pastabas bei pasiūlymus, kadangi ieškant ekonomiškai efektyviausių sprendimų labai svarbu kuo tiksliau identifikuoti visas problemines teritorijas.

 

Visuomenei susipažinti ir pateikti pastabas bei pasiūlymas yra numatyta skirti ne mažiau nei 6 mėn. Pastabas prašome teikti iki 2015 m. sausio 30 d., Aplinkos apsaugos agentūrai (Upių baseinų valdymo skyrius, Aplinkos apsaugos agentūra, A. Juozapavičiaus g. 9, LT- 09311 Vilnius) arba Aplinkos ministerijai (A. Jakšto g. 4, LT-01105 Vilnius).

 

Suderinus pristatomą projektą bus rengimas galutinis potvynių rizikos valdymo planas, jame visoms teritorijoms, kuriose potvynių keliamas pavojus per didelis, bus ieškomi sprendimai kaip jį sumažinti. Šioms teritorijoms bus analizuojamas visų pasaulyje taikomų ekonomiškai efektyvių priemonių įdiegimo tikslingumas ir galimybės, kaip pvz., susisiekimo infrastruktūros modernizavimas, apsaugos nuo potvynių priemonių statyba ir rekonstrukcija, teisinio reguliavimo tobulinimas, gelbėjimo ir perspėjimo sistemų stiprinimas bei vystymas ir t.t. 

 

Galutinį potvynių rizikos valdymo planą planuojama parengti 2015 m. pradžioje, šis planas taip pat bus pateiktas visuomenei komentarams ir pasiūlymams.