Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Naujienos > VANDENS TELKINIAI PRATURTINTI ĮVAIRIŲ VERTINGŲ RŪŠIŲ ŽUVIMIS

 

VANDENS TELKINIAI PRATURTINTI ĮVAIRIŲ VERTINGŲ RŪŠIŲ ŽUVIMIS

Užtikrinant efektyvų Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų, skirtų žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti, naudojimą ir vykdant Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2015-02-26 įsakymą Nr. D1-171 „Dėl žuvų įveisimo valstybiniuose vandens telkiniuose darbų organizavimo ir kontrolės“ Aplinkos apsaugos agentūra 2017 metais įvykdė viešąjį konkursą žuvų įveisimo valstybiniuose vandens telkiniuose paslaugoms įsigyti.

 

Smagi žinia mėgstantiems žvejoti. Viešųjų pirkimų laimėtojas sėkmingai įvykdė visus savo įsipareigojimus ir įgyvendino dalį Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų plano. Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšomis žuvų ištekliai buvo pagausinti šiaurės rytų Lietuvos (Utenos regiono) teritorijoje, į 43 valstybinius vandens telkinius išleidžiant apie 126 tūkst. vienetų įvairių rūšių žuvų. 

 

Vandens telkiniai įžuvinti šiomis žuvų rūšimis ir jų kiekiais:

 

Šiaurės Rytų Lietuvos (Utenos regiono) valstybiniai vandens telkiniai

Rūšis

Sterkai

Lydekos

Šamai

Lynai

Vaivorykštiniai upėtakiai

Kiekis

12420 vnt.

58350 vnt.

27100 vnt.

26200 vnt.

3000 vnt.

 

Vandens telkinių, į kuriuos 2017 m. atlikti įžuvinimai, bei žuvų rūšių sąrašus galite pamatyti paspaudę šią nuorodą.

 

Pažymime, kad viešojo pirkimo konkurso metu pretendentų įžuvinti kitų Lietuvos Respublikos regionų valstybinius vandens telkinius (įgyvendinti likusią Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų plano dalį) neatsirado arba jie neatitiko konkurso sąlygų.