Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Ekspedicija į Baltijos jūrą > Deguonies kiekis Kuršių marių vandenyje birželio ir liepos mėnesiais

 

Deguonies kiekis Kuršių marių vandenyje birželio ir liepos mėnesiais

Kuršių mariose birželio – liepos mėnesiais ištirpusio deguonies koncentracija vandenyje vidutiniškai vyravo apie 7-8 mg/l, didžiausios koncentracijos buvo apie 10 mg/l, mažiausios – apie 3 mg/l.

 

 

Ištirpusio deguonies koncentracija Kuršių mariose nuolatos keičiasi. Deguonies kiekis vandenyje tiesiogiai priklauso nuo oro ir vandens temperatūros, „vandens žydėjimo“ ir vėjo. Kai vėjo greitis yra nedidelis (iki 5 m/s) ir oro temperatūra siekia daugiau kaip 20 °C, tuomet vandenyje suintensyvėja dumblių dauginimasis. Esant tokioms sąlygoms didėja tikimybė, kad deguonies koncentracija vandenyje stipriai sumažės, dėl to Kuršių marių žuvys gali pajausti deguonies stygių. Esant stipresniam vėjui, vandens masės maišosi ir vanduo iš oro įsisavina daugiau deguonies. Taip pat ištirpusio deguonies koncentracijų didėjimui įtakos turi iš Baltijos jūros į Kuršių marias įtekantis vanduo. Kai deguonies koncentracija yra mažesnė nei 4-5 mg/l ir ilgai nepadidėja, susidaro ypač nepalankios sąlygos žuvų gyvybiniams procesams, dėl to žuvys gali nugaišti.

 

Padidinti diagramą